Ing. Zdeňka Holancová

Po maturitě na SPŠ stavební v Hradci Králové jsem pokračovala ve studiu na ČVUT  Praha v oboru Pozemní stavby. Školu jsem zdárně ukončila a v roce 1984 a nastoupila do tehdejšího národního podniku Průmstav Pardubice. Začala jsem pracovat v projektovém středisku jako projektant stavař a zůstala zde až do roku 2005. Po roce 1989  se projektové středisko  v rámci privatizace transformovalo na dnešní projektový atelier PPP Pardubice spol. s r.o. V roce 1993 jsem získala osvědčení ČKAIT Autorizovaný inženýr v oboru Pozemních staveb a od roku 1997 působila na pozici hlavní inženýr projektu.

Za svou dvacetiletou kariéru projektanta jsem měla možnost podílet se nebo řídit  zpracování projektů mnoha zajímavých staveb jak průmyslových, tak občanských nebo bytových staveb. Z průmyslových staveb bych zmínila např.  sila na cukr v Dobrovicích nebo Dunajské Strede, silo na popílek v elektrárně Ledvice, rekonstrukci několika objektů v papírnách ve Štětí, nebo velmi zajímavou práci při odstraňování nebývale rozsáhlé havárie střechy kotelny Elektrárny v Opatovicích nad Labem. Z občanských staveb stojí za povšimutí např. projekty tréninkové haly a kompletní přestavby zimního stadionu v Pardubicích na multifunkční arénu, výstavba nového zimního stadionu v Lanškrouně, projekt centrály společnosti Mountfild ve Všechromech, rekonstrukce a dostavba  bývalé budovy Unichemu na sídlo generálního ředitelství Pojišťovny ČSOB v Pardubicích nebo dostavba a rekonstrukce budov HZS v Pardubicích. Za návrh Administrativní budovy Krajského hasičského sboru v Pardubicích jsme spolu s architektem Liborem Mrtinkem získali titul Stavba roku Pardubického kraje. Za stavby bytové bych zmínila např. projekty Obytný soubor Tulipán v Praze Modřanech nebo bytový soubor Harmonie ve Stodůlkách pro společnost Skanska, ale zpracovávali jsme i projekty pro další velké pražské developery jako je Ekospol nebo ve své době Orco.

V roce 2005 jsem ukončila kariéru projektanta a nastoupila na pozici Senior developera do developerské divize společnosti Skanska. Mým úkolem bylo řízení vývoje projektů v oblasti rezidenčního developmentu od nákupu pozemků přes návrh stavby, řízení projektových prací, získání veškerých povolení, dohled nad prodejem bytů a vlastní realizací stavby až po předání bytů konečným majitelům.  Největším a nejúspěšnějším projektem byl bezesporu Obytný soubor Milíčovský háj, a to jeho všechny fáze. Dnes již dokončený soubor třiceti bytových domů v Praze 11 osahuje přes 1000 svými majiteli velmi ceněných bytů. V rámci projektu se podařilo realizovat i jeden z prvních pasivních bytových domů u nás. Za zmínku stojí i některé menší projekty např. také velmi pěkný a úspěšný projekt 22 Rodinných vil Slunný vrch v Černošicích, Bytové domy Fantazie v Malešicích, bytové domy Element a Affinity v Praze na Chodovci, nebo původně čistě bytový projekt v Liberci Vratislavicích. V roce 2012 jsem přešla na divizi Pozemního stavitelství společnosti Skanska, kde jsem působila na pozici vedoucí oddělení „Desig&Bulid a technická optimalizace projektů“. Zde jsem zůstala až do roku 2017, kdy jsem   společnost Skanska opustila, abych se záhy vydala na cestu „osoby samostatně výdělečně činné“.