Ing. Jan Heřmanský

Po ukončení ČVUT v roce 1996 jsem nastoupil do společnosti Skanska  (v té době ještě IPS ) na pozici mistra v závodě, který se zabýval bytovou výstavbou. Moji první zakázkou v této funkci byla stavba školy na Jižním městě, pak jsem pokračoval výstavbou bytového domu s pečovatelskou službou také na Praze 4 a dostavbou obchodního centra Kaufland Cheb.

V roce 2000 jsem byl jmenován stavbyvedoucím s přímou odpovědností za ekonomickou a kvalitativní stránku mnou řízených projektů. Mým prvním projektem byla nosná konstrukce budovy ISC Muzo ve Strašnicích. Tato budova se později stala i stavbou roku. Pak přišly další stavby – bytové objekty ve Vysočanech, 1.dilatace obchodního centra Nový Smíchov, rekonstrukce geriatrického pavilonu Nemocnice Kolín. Tam jsem také zahajoval rekonstrukci a dostavbu interního pavilonu.

V roce 2002 byla ve společnosti Skanska zřízena developerská divize s označením Skanska Reality. Zde jsem zahájil svoje působení v pozici vedoucí realizačního týmu. Měl jsem na starosti výstavbu projektu Nový Prosek I se 400 bytovými jednotkami. První část projektu byla kolaudována za 12 měsíců po zahájení výstavby!

V letech 2004-2011 jsem v této divizi pracoval jako senior developer. Mým úkolem byl vývoj rezidenčních projektů Nový Prosek II (510 bytů), Dlážděnka (100 bytů), Mandava –Štiřín (150 RD), Jahodnice (cca 750 bytů) a několika menších projektů – Petřiny, Dubeček. V této pozici jsem byl zodpovědný za řízení a celkový průběh těchto projektů – od jejich návrhu, přes projektové práce, inženýring až po předání klientům. Největší z nich měl finanční objem cca 1,5 mld Kč V polovině roku 2011 jsem se stal ředitelem závodu Rezidenční výstavba, který byl zodpovědný za kompletní výstavbu všech projektů pro Skanska Reality. Závod měl roční obrat na úrovni cca 800-900 mil Kč a čítal okolo 70 techniků. Na této pozici jsem pracoval až do března roku 2015.